| Atribut | Nilai |
|---|---|
| Panjang kawat | 19.1m |
| Berat kotor | 10500kg |
| Ukuran pemrosesan maksimum | 3500*3500*2200mm |
| Kecepatan Wire | 20-40m/s |
| Model NO. | GWS-3500/CGWS-3500 |
| Konsumsi Air | 4m3/H |
| Pengendalian | CNC/PLC |
| Diameter kawat | 0.6-1.8mm |
| Otomasi | Otomatis |
| Keakuratan Pemotongan | Tinggi |
| Spindel | 15KW |
| Sistem kontrol | Sistem PLC |
| Parameter | Satuan | GWS-3500 | CGWS-3500 |
|---|---|---|---|
| Jenis sistem kontrol | / | PLC | CNC |
| Ukuran pemrosesan maksimum | mm | 3500*3500*2200 | 3500*3500*2200mm |
| Kecepatan kawat | m/s | 20-40 | 20-40 |
| Motor utama | kw | 15 | 15 |
| Dimensi garis besar | mm | 9000*5800*5600 | 9000*5800*5600 |
| Berat kotor | kg | 10300 | 10500 |
| Konsumsi air | m3/jam | 4 | 4 |
Mesin ini mengadopsi gantry-type moving structure, allowing raw materials to be placed directly on the ground for processing, thereby saving on trolley and maintenance costs. Mesin ini mengadopsi gantry-type moving structure, allowing raw materials to be placed directly on the ground for processing, thereby saving on trolley and maintenance costs.The lifting mechanism uses a sixteen-sided guide rail and twenty-eight sets of roller structures. The lifting mechanism uses a sixteen-sided guide rail and twenty-eight sets of roller structures., with synchronized lifting achieved through intermediate transmission. desain ini menawarkan keuntungan seperti stabilitas tinggi, efisiensi tinggi, dan presisi tinggi,making it suitable for the processing of large-scale stone materials (Membuatnya cocok untuk pengolahan bahan batu skala besar).
Mesin ini adalah pilihan yang sempurna untuk:
It seamlessly handles various hard materials, including granite, marble, sandstone, and basalt, making it a versatile asset for businesses aiming to expand their service range.
Traditional stone cutting machines often suffer from low efficiency, high material waste, and limited mobility. ini gantry movable diamond wire saw machine alamat masalah ini head-on: